Popis najväčšieho koňa na svete

Aj v staroveku sa každý zaujímal o kone. Obzvlášť dôležitá bola otázka toho, ktorý je najväčší kôň na svete, pretože v minulosti sa kone využívali na poľnohospodárstvo a ťažnú prácu, pre ktoré boli potrebné silné, odolné kone, ktoré sa považovali za najcennejšie. Najväčšie kone dodnes sú považované za najlepšie ťažké nákladné vozidlá.

Najväčší kôň na svete

Najväčší kôň na svete

Percheron

Najväčšie kone na svete pochádzajú z rôznych ťažkých plemien. V akejkoľvek učebnici chovu koní sú usporiadané v zostupnom poradí podľa svojej veľkosti. Doteraz sa za perchersonov považujú najväčšie zvieratá. V ich popise sa zvyčajne môžete stretnúť s takými vlastnosťami, ako je milosť a milosť. Takto chovatelia koní opisujú tento typ koňa.

Zložka francúzskych koní, ktoré sú známe svojím temperamentom a milosťou, prúdi do DNA tohto druhu. Arabské kone však dostali milosť. Prvýkrát sa také kone objavili v 19. storočí v provincii Persh, odkiaľ pochádzajú ich mená - Pershers. Tieto kone sú najodolnejšie plemeno na svete. Najväčším koňom tohto druhu je kôň, ktorého výška bola 1 meter a 75 cm.

Brabant

Ďalší pohľad je Brabansons. Jedná sa o najstaršie plemeno ťažkých nákladných vozidiel v Európe. Pred niekoľkými sto rokmi mal tento druh úplne iné meno - Flanderský kôň. Kôň váži ako priemerné auto.

Tento druh pochádza z Belgicka. Je známy tým, že vo veku šiestich rokov kôň dosiahne 1000 kg a jeho výška je 1 ma 70 cm.

grófstva

Na treťom mieste Shayra. Sú považovaní za najlepších vojnových koní a sú najväčšími prepravcami na štyroch nohách v Anglicku. Spočiatku ich meno v angličtine znelo Veľký kôň, ale postupom času boli premenované na Anglický čierny a s tým, čo je spojené, nie je to s určitosťou známe. Hovorí sa, že Cromwell dal koňom druhé meno.

Shyrony sa rodili vďaka kríženiu frízskych a flámskych plemien. V tom čase boli oba druhy najsilnejšie a najsilnejšie v Anglicku. Vo veľmi krátkom čase sa tento druh používal iba na vojenské a vojenské kampane. O niečo neskôr sa začali používať v poľnohospodárstve a na iné účely..

V kohútiku dosahujú kone 1 ma 70 cm, vyznačujú sa tým, že môžu pohybovať predmetmi a tovarmi, ktorých hmotnosť ich prevyšuje 5-krát.

Ardeny

Najmenej plemeno všetkých ťažkých nákladných automobilov je Arden. Tento druh sa môže pochváliť svojou výdržou a veľmi bohatou históriou. Existuje legenda, že tento druh nesie DNA z druhu Solutra, ktorý je známy v Európe pred 50 rokmi.

O niečo neskôr ich Rimania využívali na vojenské kampane. Dokonca aj Julius Caesar si všimol silu a pôvab tohto druhu. Kone boli často chované na rovinách Nemecka alebo Belgicka. Maximálna výška koňa je 1 ma 41 cm. Dnes sa výhľad najčastejšie používa na prepravu drobností a predmetov. Taktiež sú tu zástupcovia pobaltského chovu.

O niečo neskôr Ardeny prispeli k vzniku nového plemena - ruskej ťažkej váhy. Tento druh sa pôvodne používal iba na prácu na vidieku a bol ocenený svojou suchosťou a vynikajúcou mobilitou. Napríklad v roku 1890 sa títo predstavitelia prvýkrát objavili na parížskej výstave, kde boli pokrstení ako ruský Arden. Po skončení revolúcie sa chov tohto druhu preniesol na Ural. Kôň dosiahol výšku 1 ma výšku 50 cm. Teraz je ťažké nájsť také kone v Rusku.

Guinnessova kniha ako potvrdenie existencie obrovských koní

Dnes môžete počítať asi 10 najväčších koní na svete. Zostupovali v histórii ako najväčší druh sveta..

Zoberme si podrobnejšie ich najvýznamnejších predstaviteľov..

  1. Samson je najväčší kôň. Patril k plemenu Shire. Toto plemeno je známe ako šampión a je známe svojou silou. Samson na fotke vyzerá nádherne. Najväčší kôň sa narodil v roku 1846 v anglickom meste, jeho majiteľom bol istý Thomas Cleaver. Kôň vo veku štyroch rokov vážil 1 500 kg a toto číslo sa stále nazýva maximálna hmotnosť. Rast koňa v tom čase bol 2 ma 20 cm, a preto bol zástupca tohto plemena neskôr premenovaný na Mammoth. V tých dňoch Guinessova kniha rekordov neexistovala, takže záznam nebol správne navrhnutý. Môžete vidieť, že kôň má veľmi pôsobivú veľkosť..
  2. Na druhom mieste sú dvaja kone s názvom Digger a Brooklyn. Potrebovali len trochu, aby prelomili Samsonov rekord. Tieto kone tiež patrili k plemenu Shire. Bagr vo veku 5 rokov vážil viac ako 1200 kg a jeho výška bola 2 ma 2 cm. Žrebec menom Brooklyn vo veku 10 rokov vážil viac ako 1500 kg. V tom čase bol jeho rast 2 m. Znakom tejto zátoky bolo, že potreboval podkovy s hmotnosťou 30 kg, pričom ich obvyklá hmotnosť sa pohybovala od 600 do 900 g..
  3. Ďalšou zátokou známou svojou hmotnosťou je Big Jack. V roku 2010 sa hrdo umiestnil na prvom mieste s výškou 2 ma 7 cm a dostal sa do Guinessovej knihy rekordov s hmotnosťou 2700 kg. Okrem toho má žrebec iba mierne nižšiu výšku ako Samson. Majitelia tohto žrebca si vytvorili svoju vlastnú šou, aby každý mohol vidieť tohto obra. Na fotografii môžete vidieť, aký silný je tento ťažký nákladný automobil..
  4. Ďalším slávnym predstaviteľom plemena Shire, ktoré sa vďaka svojmu rastu stalo populárnym, je kreker. Vo veku 16 rokov vážil viac ako 1250 kg a bol vysoký 1 ma 98 cm. Kôň je vo svojom meste celebritou, mnohí ho prichádzajú vidieť a prípadne jazdiť. Pani žrebca neustále používa stúpačku alebo rebrík.

Ťažké nákladné vozidlá sa často používali nielen na vojenské účely, ale aj na poľnohospodárstvo. Tieto kone sú veľmi rýchle, primerané a silné. Tieto plemená najčastejšie vyhrávajú na výstavách a súťažiach. Ak nemáte príležitosť vidieť týchto zástupcov naživo, môžete vidieť veľkých koní na fotografii - najjednoduchší spôsob, ako sa ubezpečiť o ich neuveriteľnej kráse a neobvyklosti.

Podiel na sociálnych sieťach:
Takto to vyzerá